انگشتر زمرد زامبیا اصل  


رکاب نقره دست ساز با سرتاج برنجی  


وزن تقریبی: 11.39  گرم  

 
ارسال رایگان به تمام نقاط ایران  


زمرد(Emerald):

سختی: 7.5- 8             وزن مخصوص:2.6 2.9               شکست نور: 1.56 1.6

واژه زمرد به معنای سبز بوده، از کلمه ی "اسمراگدوس" (Smaragdos) گرفته شده است. زمرد طبعی سرد وخشک دارد، رنک این کانی در مقابل هیچ گونه نوری حتی خورشید و حرارت تغییر نمی کند و رنگی است نسبتا ثابت که تنها درحرارت 700-800 درجه سانتی گراد تغییر پذیر است.

رنگ سبز زمرد غالبا در همه نقاط آن یکسان نبوده و به صورت نوارها و لکه های تیره و روشن دیده می شود. اکثر بلورهای زمرد همانند یاقوت، ناخالصی ها و محتویات متعدد از قبیل کانی های مهمان، مایعات، حباب های گازو ترک های داخلی دارد که در صورت کثرت این محتویات مات می گردد. این محتویات و ناخالصی ها عیوب زمرد به شمار نمی روند، بلکه همانند یاقوت برای تشخیص زمرد طبیعی از مصنوعی بسیار مفید است.

مرغوب ترین زمردها، بلورهایی با رنگ سبز سیر هستند که حتی در صورت دارا بودن ناخالصی فراوان، باز هم از بلورهای زمرد پاک و شفاف اما با رنگ روشن گران بهاترند. برای بهبود رنگ زمرد اغلب از روغن های خصوص و یا صمغ های طبیعی یا مصنوعی که داخل ترک های زمرد را پر می کنند استفاده می شود. هرچند اکثر روغن ها با پاک کننده های قوی و یا در مجاورت حرارت زیاد از بین رفته و پاک می شود. بلورهای زمرد غالبا با ترک هایی  در نتیجه فشارهای داخلی در حین تبلور مواد اولیه همراه است و در مقابل فشارهای خارجی نیز مقاومت چندانی ندارند و شکننده و ترد است.

سنگ های فراوانی وجود دارند که به خاطر شباهت زیاد با زمرد در رنگ، به جای زمرد و با نام آن عرضه می شود که از این میان می توان به فلورین سبز(زمرد آفریقایی) ، کلسدونی سبز رنگ یا یشم (زمرد هندی)، گارنت سبز(زمرد اورال) و تورمالین سبز(زمرد برزیلی) اشاره کرد.

در سال های اخیر نیز مقدار زیادی از انواع نگین های مصنوعی زمرد با کیفیت بسیار مرغوب و قیمتی مناسب تولید و وارد بازار شده و مشکلی بزرگ برای جواهرشناسان به وجود آورده است که می توان به زمرد مصنوعی "جیلسون" که بسیار معروف است اشاره کرد. اما با تابش اشعه ماوراء بنفش  می توان آن ها را از هم تشخیص داد؛ چرا که انواع مصنوعی زمرد خیلی بهتر از انواع طبیعی آن، اشعه ماوراء بنفش را از خود عبور می دهندو در نتیجه انواع مصنوعی زمرد، شفاف تر به نظر می رسد.

علاوه بر این روش، همانگونه که قبلا ذکر شد، وجود ناخالصی ها و محتویات متعدد از قبیل کان یهای مهمان، مایعات، حباب های گاز و ترک های داخلی روش خوبی برای تشخیص زمرد طبیعی است. بزرگترین نگین زمرد تراشیده ی جهان با وزن 75.5 قیراط در موزه واشنگتن نگهداری می شود.

باید گفت که مهم ترین و بهترین کیفیت ذخایر زمرد دنیا در کشور کلمبیا قرار دارد؛ اگرچه کشورهای دیگری نظیر زامبیا، هند، آمریکا، پاکستان، افغانستان و آفریقای جنوبی نیز از دیگر تولید کنندگان مهم زمرد هستند.

خواص و فواید:

زمرد سنگی بسیار پرانرژی و دارای خواص فراوانی است. استفاده ی از این سنک برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری های صرع بسیار فایده دارد، به ویژه برای کسانی که زمینه ارثی این بیماری در آن ها وجود دارد. به همین دلیل، در گذشته نیز پادشاهان، در هنگام تولد فرزندانشان تکه ای زمرد را بر گردن آنان می آویختند تا به صرع مبتلا نشوند،  اما برای کسانی که به بیماری صرع مبتلا شده اند، چندان کارساز نیست.

همچنین قرار دادن زمرد بر روی چاکرای سر و تاجی برای درمان بیماری پارکینسون مفید است؛ زیرا برای برقراری تعادل در سیستم عصبی بسیار اهمیت دارد و علاوه بر جلوگیری از حمله های عصبی، دردهای عصبی را نیز کاهش می دهد.

آویختن زمرد بر گردن، و همچنین  گذاشتن آن بر چاکرای قلب در درمان گرفتگی رگ ها و بیماری های خونی و نیز درمان ضعف عضلانی قلبی و تپش قلب و تقویت قلب بسیار مفید است.

از دیگر خواص زمرد که بسیار به آن اشاره شده، مفید بودن آن برای دستگاه گوارش است. گذاشتن آن بر روی چاکرای خورشیدی، مجاری کیسه صفرا را پاک و فعال می کند و سبب تقویت معده و درمان زخم معده می شود.

استفاده از زمرد برای درمان خونریزی داخلی  به ویژه اسهال خونی مفید است. همچنین همراه داشتن این سنگ برای زنان حامله مفید است و بستن زمرد بر ران زن حامله در هنگام زایمان، زاییدن را آسان می کند.

زمرد دو نیروی انرژی بخش و آرام بخش داردو سبب قوت دل  و تسکین و آرامش روح می باشد. همراه داشتن آن به خصوص  در شب کابوس های شبانه را دور می کند.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

انگشتر نقره زمرد زامبیا اصل کد D10021

  • تولیدکننده: گالری احد
  • مدل کالا: 10021
  • موجودی: در انبار
  • 480,000 تومان
  • 435,000 تومان


گزینه های موجود


کالاهای مرتبط

انگشتر زمرد اصل 1121

انگشتر زمرد اصل 1121

فروخته شد!   آخرین قیمت: 120.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر زمرد اصل  جنس فلز پایه: نقره با عیار 925 طرح حلقه: فیلی مدل دار ارسال را..

0 تومان

انگشتر زمرد اصل   1294

انگشتر زمرد اصل 1294

فروخته شد!   آخرین قیمت: 238.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر زمرد اصل  جنس فلز پایه: نقره با عیار 925   طرح حلقه: شبکه ای&n..

0 تومان

انگشتر زمرد اصل 1388

انگشتر زمرد اصل 1388

فروخته شد!   آخرین قیمت: 105.۰۰۰ تومان غیر قابل سفارش مجدد   انگشتر زمرد اصلرکاب نقره با عیار 925 و نگینهای تزئینیوزن تقریبی: 3.6 ..

0 تومان

انگشتر زمرد اصل 1569

انگشتر زمرد اصل 1569

فروخته شد!     آخرین قیمت: 108.۰۰۰ تومان   غیرقابل سفارش مجدد   انگشتر زمرد اصل  رکاب نقره با عیار 925 و ..

0 تومان

انگشتر زمرد اصل 1652

انگشتر زمرد اصل 1652

فروخته شد!     آخرین قیمت: 98.۰۰۰ تومان  غیرقابل سفارش مجدد   انگشتر زمرد اصل  رکاب نقره با عیار 925 و نگینهای..

0 تومان

انگشتر نقره زنانه زمرد اصل 2395

انگشتر نقره زنانه زمرد اصل 2395

فروخته شد!   آخرین قیمت: 98.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجدد   انگشتر نقره زنانه زمرد اصل   رکاب نقره با عیار 925 و نگین..

0 تومان

انگشتر نقره زنانه زمرد اصل 2409

انگشتر نقره زنانه زمرد اصل 2409

فروخته شد!   آخرین قیمت: 88.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجدد   انگشتر نقره زنانه زمرد اصل   رکاب نقره با عیار 925 و نگین..

0 تومان

انگشتر نقره زنانه زمرد اصل 2455

انگشتر نقره زنانه زمرد اصل 2455

فروخته شد!   آخرین قیمت: 98.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجدد   انگشتر نقره زنانه زمرد اصل   رکاب نقره با عیار 925 و نگین..

0 تومان

انگشتر نقره زنانه زمرد اصل 2474

انگشتر نقره زنانه زمرد اصل 2474

فروخته شد!   آخرین قیمت: 75.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجدد   انگشتر نقره زنانه زمرد اصل   رکاب نقره با عیار 925 وزن تق..

0 تومان

انگشتر نقره زنانه زمرد اصل 3974

انگشتر نقره زنانه زمرد اصل 3974

فروخته شد!   غیرقابل سفارش مجددانگشتر نقره زنانه زمرد اصل   رکاب نقره با عیار 925 وزن تقریبی:4.4  گرم    ..

0 تومان

برچسب ها: خرید, انگشتر, انگشتر نقره زمرد زامبیا اصل, زمرد اصل, جواهری احد, جواهر سرا احد, جواهر سرای احد, بازار, جواهر, جواهرات, انگشتری احد, انگشتر سرا, جواهر فروشی, فروشگاه آنلاین, خرید آنلاین جواهرات, خرید آنلاین انگشتر, از تولید به مصرف