انگشتر نقره زبرجد اصل   


رکاب نقره دست ساز طرح قلمزنی اصفهان  


مرصع کاری شده با برلیان اصل  


رکاب نقره با عیار 925   


وزن تقریبی:24.25 گرم   ارسال رایگان به تمام نقاط ایران


زبرجد(Peridot):

سختی:6.5 7              وزن مخصوص: 3.2 3.4                 شکست نور: 1.63 1.65

زبرجد در رنگ های سبز زیتونی و زرد مایل به سبز یافت می شود. اما رنگ ایده آل برای زبرجد، سبز چمنی با ته رنگ زرد یا قهوه ای است.

زبرجد با کیفیت باید کاملا شفاف باشد، اگرچه گاهی درآن بلورهای تیره بسیار ریز کرومیت یافت می شود. این سنک دارای جلای روغنی است و گوهری نرم است که پس از مدتی، پولیش و جلای خود را از دست می دهد.

اگرچه زبرجد مصنوعی ساخته نشده، اما سنگ های تومالین سبز و زیرکن سبز گاهی به جای زبرجد عرضه می شود، لذا پدیده شکست دوگانه قوی نوری در زبرجد، راهکار خوبی برای تشخیص زبرجد اصلی از تقلبی آن است، به طوری که اگر از طریق ضخامت نگین به صفحات زیرین نگاه کرده شود، می توان دوبله به نظر آمدن اضلاع قسمت زیرین نگین را با چشم غیر مصلح مشاهده کرد. گفتنی است انواع زبرجدهای تیره رنگ را می توان به وسیله حرارت به رنگ روشن تری تبدیل کرد. همچنین زبرجد در اسیدهای معدنی و اسید سولفوریک تجزیه شده و باقی مانده ی سیلیس ژلاتینی برجای می گذارد.

بزرگ ترین نگین زبرجد تراش داده شده جهان، 310 قیراط وزن دارد و در موزه ای در شهر واشنگتن نگهداری می شود.

کشورهای برمه، پاکستان، استرالیا،روسیه، برزیل، آفریقای جنوبیف آمریکا و نروژ مهم ترین استخراج کنندگان این سنگ می باشند که گفته می شود نوع آمریکایی و نوع نروژی آن مرغوبیت بهتری دارد.

خواص و فواید:

گذاشتن این سنگ بر روی چاکرای قلب در هر روز علاوه بر از بین بردن ناراحتی های قلبی و جلوگیری از لخته شدن خون سبب می شودتا غم وافسردگی ناشی از آن و نفرت و حسادت از دل و روح پاک گردد و روحی لطیف و بخشایش گر به وجود آورد. زبرجد رفع کننده ی کابوس های شبانه بوده و مشهور به سنگ آرامش و التیام بخش می باشد. همچنین این سنگ برای رفع بیماری های پوستی به ویژه اگزما، آکنه و جوش های صورت تاثیر می گذارد. از این رو خوب است تکه ای از زبرجد را برای چند ساعتی در آب بگذارند و آب را بر روی پوست های حساس بمالند.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

انگشتر نقره زبرجد اصل کد D4634

  • تولیدکننده: گالری احد
  • مدل کالا: 4634
  • موجودی: در انبار
  • 3,500,000 تومان


گزینه های موجود


کالاهای مرتبط

انگشتر زبرجد اصل ۱۱۲۹

انگشتر زبرجد اصل ۱۱۲۹

فروخته شد!   آخرین قیمت: ۹۸.۰۰۰ تومان    انگشتر زبرجد اصل(زنانه)رکاب نقره با عیار 925 و نگینهای تزئینیارسال رایگان به تمام نق..

0 تومان

انگشتر زبرجد اصل 1488

انگشتر زبرجد اصل 1488

فروخته شد!   آخرین قیمت: 88.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر زبرجد اصل (زنانه)رکاب نقره با عیار 925 و نگینهای تزئینیارسال رایگان به تم..

0 تومان

انگشتر زبرجد اصل 1545

انگشتر زبرجد اصل 1545

فروخته شد!     آخرین قیمت: 78.۰۰۰ تومان  غیرقابل سفارش مجدد  انگشتر زبرجد اصل (زنانه)رکاب نقره با عیار 925 و نگینهای تزئ..

0 تومان

انگشتر زبرجد اصل 1567

انگشتر زبرجد اصل 1567

فروخته شد!     آخرین قیمت: 88.۰۰۰ تومان   غیرقابل سفارش مجدد   انگشتر زبرجد اصل (زنانه)رکاب نقره با عیار 925 و..

0 تومان

انگشتر زبرجد اصل 1648

انگشتر زبرجد اصل 1648

فروخته شد!     آخرین قیمت: 88.۰۰۰ تومان  غیرقابل سفارش مجدد   انگشتر زبرجد اصل (زنانه)رکاب نقره با عیار 925 و نگینه..

0 تومان

انگشتر نقره  یاقوت قرمز آفریقایی اصل کد B4635

انگشتر نقره یاقوت قرمز آفریقایی اصل کد B4635

انگشتر یاقوت قرمز آفریقایی   سنگی پررنگ و زیبا   رکاب نقره دست ساز طرح قلمزنی اصفهان   مرصع کاری شده با برلیان اصل ..

3,500,000 تومان

برچسب ها: انگشتر نقره زبرجد اصل, رکاب نقره دست ساز, همراه با آینه کاری دستی, مرصع کاری شده با یک عدد زمرد اصل و یک عدد زبرجد اصل, زبرجد اصل, جواهر, فروشی, فروشگاه آنلاین, خرید آنلاین جواهرات, خرید آنلاین انگشتر, از تولید به مصرف, خرید, رکاب نقره با عیار 925, javaheriahad.ir