انگشتر نقره اسپورت      

جنس فلز پایه: نقره با عیار 925     


وزن تقریبی:8.76  گرم     


ارسال رایگان به تمام نقاط کشور      


نقره

آشنایی اجمالی با ویژگی های فیزیکی و شیمیایی

نقره ی خالص بالاترین هدایت گرمایی و الکتریکی و پایین ترین مقاومت را در بین فلزات گران بها دارد.

معادن بزرگ نقره در کشورهای آمریکا، کانادا، مکزیک و پرو قرار دارد.

نقرهی خالص دارای درخشندگی بالا و فلزی براق است و سختی آن از طلا پایین تر می باشد و دارای مفتول پذیری و چکش خواری بالایی بعد از طلا و پالادیوم است.

یکی از خواص مهم و قابل توجه نقره، آن است که  این فلز، دارای خاصیت میکروب کشی قوی بوده و در مواردی از آن در فرایند سالم سازی آب استفاده می شود.

نقره به خودی خود سمی نیست. اما نمک های آن سمی بوده و ممکن است سزطان زا نیز باشد. ترکیباتی که حاوی نمک های نقره هستند در صورتی که خورده شوند، می توانند جذب سیستم گردش خون شده که موجب به وجود آمدن رنگ دانه های خاکستری روی پوست می شود.

حکم استفاده از نقره در دین مقدس اسلام

از نظر اسلام پوشیدن زیورآلاتی همچون انگشتری، گردن بند و دستبند و ... که از جنس نقره باشد، حرام نیست و در نتیجه خواندن نماز با آن اشکالی نخواهد داشت؛ برخلاف طلا که برای مردان حرام و سبب باطل شدن نماز است.

پیامبر(ص) و معصومان(ع) نیز از نقره استفاده می کرده اند و استفاده ی از دیگر فلزات، به ویژه آهن را برای زینت مکروه می دانسته اند.

امیرمومنان(ع) می فرماید:"به غیر از انگشتری نقره، چیز دیگری در دست نکنید. همانا رسول خدا(ص) فرمود: پاک نیست دستی که در آن انگشتری آهنی باشد."

روزی پیامبر اکرم(ص) مردی را دیدند که در انگشت خود، انگشتری از جنس آهن داشت. پس حضرت به او فرمود: "این انگشتری زینت اهل جهنم است. این را از خودت دور کن. پس آن مرد انگشتری را بیرون آورد و گفت: ای رسول خدا ! آیا دیگر انگشتری در دست نکنم؟ حضرت(ع) فرمود: چرا بکن، اگر میخواهی انگشتری از جنس نقره تهیه کن ولازم هم نیست که بیشتر از یک مثقال وزن داشته باشد."

درباره ی نهی استفاده از انگشتری آهنی امیرمومنان علی(ع) می فرمایند: "در دست فرزندانتان انگشتری های آهنی نکنید."

همچنین در دیگر احادیث، زینت آلاتی از جنس برنج و مس نیز نهی شده است.

بنابر مجموع این احادیث، زینت کردن با آلات بدلی که امروزه بسیار رواج پیدا کرده و بیشتر آنها از جنس آهن است و آبکاری طلا یا نقره شده است، کراهت دارد. افزون برآن که به تندرستی آسیب می رساند.

 


نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

انگشتر نقره اسپورت کد D10111

  • تولیدکننده: گالری احد
  • مدل کالا: 10111
  • موجودی: در انبار
  • 185,000 تومان


گزینه های موجود


کالاهای مرتبط

انگشتر نقره اسپرت 1554

انگشتر نقره اسپرت 1554

فروخته شد!   آخرین قیمت: 72.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر نقره اسپرت جنس فلز پایه: نقره با عیار 925  وزن تقریبی: 16.8  گرم&nbs..

0 تومان

انگشتر نقره اسپرت 1553

انگشتر نقره اسپرت 1553

فروخته شد!   آخرین قیمت: 72.۰۰۰ تومانغیر قابل سفارش مجددانگشتر نقره اسپرت جنس فلز پایه: نقره با عیار 925  وزن تقریبی: 6.8  گرم&nbs..

0 تومان

انگشتر نقره اسپرت 1555

انگشتر نقره اسپرت 1555

فروخته شد!   آخرین قیمت: 72.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر نقره اسپرت جنس فلز پایه: نقره با عیار 925  وزن تقریبی: 7.4  گرم ..

0 تومان

انگشتر نقره اسپورت 1559

انگشتر نقره اسپورت 1559

انگشتر نقره اسپورت  جنس فلز پایه: نقره با عیار 925  وزن تقریبی: 6.8  گرم  ارسال رایگان به تمام نقاط کشور  نقرهآشنایی اجمالی ..

150,000 تومان

انگشتر نقره اسپورت 1560

انگشتر نقره اسپورت 1560

فروخته شد!   آخرین قیمت: 75.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر نقره اسپورت  جنس فلز پایه: نقره با عیار 925  وزن تقریبی: 6.9  گ..

0 تومان

انگشتر نقره اسپورت 2096

انگشتر نقره اسپورت 2096

فروخته شد!   غیرقابل سفارش مجددانگشتر نقره اسپورت  جنس فلز پایه: نقره با عیار 925  وزن تقریبی:7.4  گرم  ارسال رایگا..

0 تومان

انگشتر نقره اسپورت 2152

انگشتر نقره اسپورت 2152

انگشتر نقره اسپورت  جنس فلز پایه: نقره با عیار 925  وزن تقریبی: 7  گرم  ارسال رایگان به تمام نقاط کشور  نقرهآشنایی اجمالی با..

150,000 تومان

برچسب ها: خرید انگشتر, نقره, اصل, انگشتر اسپورت نقره, اسپورت اصل, نقره, سرای احد, انگشتری احد, جواهر, سرای احد, جواهری, احد, بازار جواهر احد, احدفروش آنلاین, انگشتر جواهرات زینتی, گالری احد, فروش کلی, فروش جزئی, گارانتی قیمت, انگشتر, تولید و عرضه مستقیم, انگشتر و جواهرات زینتی