انگشتر عقیق سبز خطی  


متن حکاکی:"علی قسیم النار و الجنه"  


امضاء استاد دیّان  


رکاب نقره دست ساز طرح صفوی شبکه ای  وزن تقریبی:  16.84گرم


جنس فلز پایه: نقره با عیار 925   


ارسال رایگان به تمام نقاط کشور


فضایل سنگ عقیق:

1-    نخستین سنگ ایمان آورنده به خدا، پیامبر و ائمه(ع)

     سلمان فارسی روایت می کند که روزی پیامبر اکرم(ص) با امیرالمونین (ع) فرمود: "یا علی انگشتر را در دست راست         کن تا از جمله مقربان الهی باشی!" حضرت عرضه داشت: "یا رسول الله، مقربان درگاه الهی چه کسانی هستند؟"

    پیامبر(ص) فرمود:"آن ها جبرئیل و میکائیل اند."

    باز حضرت پرسیدند: "چه انگشتری در دست کنم؟"

    پیامبر (ص) فرمود:"عقیق قرمز، پس همانا سنگ عقیق اول کوهی است که اقرار کرد به وحدانیت خدا و به پیامبری  منو    به وصایت تو یا علی و امامت فرزاندان بعد از تو و به بودن بهشت برای محبان تو و شیعیان فرزندانت."

2-  با ایمان ترین سنگ در میان سنگ ها

امام صادق (ع) فرمود:"دئست دارم که هر مومنی از شیعیان ما پنچ انگشتر را در دست داشته باشد. یکی از آن ها عقیق است، زیرا عقیق با ایمان ترین و مومن ترین سنگ به خداو به ما اهل بیت در میان سنگهاست."

3- اول کوه شهادت دهنده به ولایت امیرالمومنین(ع)

امام رضا (ع) در حدیثی در فضیلت روز غدیر فرمود: خداوند ولایت امیرالمومنین علی (ع) را بر ساکنان طبقات هفت گانه آسمان عرضه کرد. پس اول کسانی که به ولایت امیر المومنین علی (ع) ایمان آوردند، ساکنان طبقه ی هفتم آسمان بودند. خداوند به علت این عمل آنان آسمان هفتم را به عرض خودش اراست و عرش خود را در آسمان هفتم قرار داد. پس از آن ساکنان طبقه ی چهارم، به ولایت امیرالمومنین (ع) اقرار کردند. خداوند آسمان چهرم را هم به بیت المعمور آراست و بیت المعمور را در آن جا قرار داد.سپس ساکنان آسمان دنیا به امامت امیر مومنان اقرار کردند و ایمان آوردند خداوند آسمان دنیا را نیز به ستارگان مزین کرد و بعد طبقات دیگر آسمان ها ایمان آوردند.. سپس ولات امیرالمومنین را بر زمین(هفت طبقه زمین) عرضه کرد. اول جایی که به ولایت امیر مومنان اقرار نمود، سرزمین مکه بود، پس خداوند آن را به وجود کعبه آراست.سپس سرزمین مدینه ایمان آورد، پس آن سرزمین را به وجود پیامبر آراست. سپس سرزمین کوفه به ولایت امیر مومنان اقرار کرد، خداوند آن را نیز به وجود امیر مومنان آراست. سپس خداوند ولایت امیرمومنان (ع) را بر کوه ها عرضه کرد، پس اولین کوه هایی که به ولایت امیرمومنانشهادت دادند، سه کوه عقیق، فیروزه  و یاقوت بود.

4-  تسبیح سنگ عقیق و استغفار برای دوستان محمدو آل محمد

بشیر خدمت امام صادق (ع) عرض کرد: "فدایت شوم، چه نگینی بر روی انگشترم قرار دهم؟"

حضرت فرمود:"ای بشیر!چرا از استفاده ی عقیق قرمز و عقیق زرد و عقیق سفید غافلی؟! پس همانا این سه عقیق، سه کوهی هستند در بهش که کوه عقیق قرمز بر خانه ی پیامبر (ص) در بهشت و کوه عقیق زرد بر خانه ی فاطمه زهرا(س) در بهشت وکوه عقیق سفید نیز بر خانه امیرالمومنین(ع) در بهشت سایه افکنده است و همه ی این خانه ها یکی است. همانا این سه کوه، خدا را تسبیح و تقدیس و تمجید کرده و برای دوستان و محبان آل محمد(ع) استغفار می کنند."

5-  تکلم خداوند با حضرت موسی(ع)

امام صادق (ع) فرموده اند:"انگشتر عقیق در دست کنید. همانا خداوند با پیامبرش، موسی(ع) بر کوه عقیق سخن گفت و موسی بر این کوه به مقام کلیم اللهی رسید."

6-  معراج پیامبر(ص)

پیامبر اکرم(ص)می فرماید:"در شب معراج که به آسمان ها سفر کردم(به عرش رفتم) به مرتبه ای رسیدم که نزدیک تر از آن به مقام ربوبیت، تصورپذیر نیست. پس خداوند با من در آنجا بین دو کوه عقیق سخن گفت."

با نگاه به این دو حدیث، که خداوندد بر روی کوه عقیق با حضرت موسی(ع) و بین دو کوه عقیق با پیامبرش حضرت محمد(ص) سخن گفت، عنایت خداوند به سنگ عقیق معلوم می شود، و این بدان جهت است که اول سنگی بوده که به یگانگی خدا و نبوت پیامبر(ص) و ولایت امیرالمومنین(ع) شهادت داده است.

حکایت و آدابی مربوط به سنگ عقیق:

1-    صدقه امیر مومنان(ع) به مرد فقیر در حال نماز

    مرد فقیری وارد مسجد شد و از اصحاب پیامبر(ص) درخواست کمک کرد و کسی جز امیر مومنان(ع) که در حال نماز بود، به او کمک نکرد. در این هنگام آیه ولایت: " اِنّما وَلیّکم الله و رسوله والّذین آمنوا الّذین یقیمون الصّلوة و یؤتون الزّکاة و هم راکعون" نازل شد، در کتب تاریخ نقل شده، آن انگشتری که امیرمومنان (ع) به مرد فقیر داد، عقیق قرمز یمانی بوده است.

2-  آداب استخاره

      در کتاب مصباح درباره آداب و مستحبات عمل استخاره آمده است که استخاره کننده، انگشتر عقیق در دست راست کند، در حالی که روی آن نوشته شده باشد: "محمد و علی" و سپس با دست راست قبضه ای بگیرد. 

 3-آداب خوردن تربت امام حسین(ع)

      در کتاب بحار الانوار برای خوردن تربت امام حسین(ع) و شفاطلبی از آن آدابی ذکر شده است از جمله آنکه:

هرگاه خواستی مقداری از تربت امام حسین(ع) را برداری و استفاده کنی، انگشتری نقره در دست کن که نگین آن عقیق باشد و بر روی آن نوشته باشد:" ما شآءَ اللَّهُ َلا قُوَّةَ الّا بِاللَّهِ استغفرلله ".

4-دفن میت

  سیره و سنت بسیاری از بزرگان و علما، این چنین بوده که بر روی نگین عقیق، اسم جلاله خداوند و اسماء چهارده معصوم را حک کرده و وصیت می کردند که بعد از مرگ آن ها، در هنگام دفنشان، این نگین را در دهان آن ها بگذارند.

فواید سنگ عقیق

1-   از بین بردن فقر

امام رضا(ع) درباره خواص عقیق می فرماید:"عقیق، فقر را از بین می برد و دست کردن آن نفاق را نیز نابود می کند."

امام صادق(ع) در حدیثی طولانی در خواص سنگ عقیق فرمود:"خیلی عجیب است که شخصی در دستش انگشتر عقیق باشد و درهم و دینار(پول) نداشته باشد."

امام رضا (ع) می فرمایند:"کسی که انگشتری با نگین عقیق در دست کند، فقیر نمی شود."

2-  وسعت بخشیدن به رزق و بی نیاز کردن از مردم:

بشیر از امام باقر(ع) پرسید: چه نوع نگینی را روی انگشترم قرار دهم؟ حضرت فرمود: "ای بشیر! چرا از عقیق قرمز و عقیق زرد و عقیق سفید غافلی! همانا این سه، کوه هایی هستند در بهشت... تا آن جا که فرمود: هرکس یکی از انواع عقیق را در دست کندد و شیعه ما اهل بیت نیز باشد به جز خیر و خوبی و وسعت در رزق نمی بیند و بی نیاز از مردم می گردد.، "

3- افزودن بر ثواب نماز

امیرمومنان علی(ع) می فرماید: "کسی که انگشتر عقیق در دست کند و دو رکعت نماز بخواند، ثواب آن دو رکعت، برابر با هزار رکعت نمازی است که بدون انگشتر عقیق بخواند."

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

انگشتر نقره عقیق سبز خطی 4169

  • تولیدکننده: گالری احد
  • مدل کالا: 4169
  • موجودی: در انبار
  • 580,000 تومان


گزینه های موجود


کالاهای مرتبط

انگشتر عقیق سبز خطی 1142

انگشتر عقیق سبز خطی 1142

فروخته شد!قابل سفارش مجددآخرین قیمت: 145.000 تومانانگشتر عقیق سبز خطی  متن حکاکی(یا رقیه(س))  امضاء استاد رب  رکاب طرح ضریح  جنس ف..

290,000 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی 1154

انگشتر عقیق سبز خطی 1154

فروخته شد!   آخرین قیمت: 198.۰۰۰ تومان  غیر قابل سفارش مجددانگشتر عقیق سبز خطی  متن حکاکی:"یا زینب کبری(س)"امضاء اس..

0 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی 1155

انگشتر عقیق سبز خطی 1155

فروخته شد!   قابل سفارش مجدد   آخرین قیمت: ۱98.۰۰۰ تومان  انگشتر عقیق سرخ خطی   متن حکاکی:"یا فاطمه الزهر..

396,000 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی  1184

انگشتر عقیق سبز خطی 1184

فروخته شد!      آخرین قیمت: 155.۰۰۰ تومان   غیرقابل سفارش مجدد   انگشتر عقیق سبز خطی   متن حکاک..

0 تومان

انگشتر عقیق  سبز خطی  1201

انگشتر عقیق سبز خطی 1201

فروخته شد!   آخرین قیمت: 165.۰۰۰ تومانقابل سفارش مجددانگشتر عقیق  سبز خطی   متن حکاکی: "یدلله فوق ایدیهم"امضاء استاد طه ..

330,000 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی کوپال(خط برجسته) 1535

انگشتر عقیق سبز خطی کوپال(خط برجسته) 1535

فروخته شد!   آخرین قیمت: 175.۰۰۰ تومان  غیر قابل سفارش مجددانگشتر عقیق سبز خطی کوپال(خط برجسته)متن حکاکی «ناد علی ...»رکاب دس..

0 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی 1560

انگشتر عقیق سبز خطی 1560

فروخته شد!   آخرین قیمت: 175.۰۰۰ تومان  غیر قابل سفارش مجددانگشتر عقیق سبز خطی  متن حکاکی:"یاحسین بن علی"امضاء استاد صائ..

0 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی 1620

انگشتر عقیق سبز خطی 1620

فروخته شد!   آخرین قیمت: 145.۰۰۰ تومان  غیر قابل سفارش مجددانگشتر عقیق سبز خطی  متن حکاکی: "پنجتن"  طرح: چهارچنگ وز..

0 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی 1638

انگشتر عقیق سبز خطی 1638

فروخته شد!   آخرین قیمت: 138.۰۰۰ تومان  غیر قابل سفارش مجددانگشتر عقیق سبز خطی  متن حکاکی:"علی فاطمه" امضاء استاد صابر&n..

0 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی 1642

انگشتر عقیق سبز خطی 1642

فروخته شد!   آخرین قیمت: 138.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق سبز خطیمتن حکاکی:"حسین سفینه النجاه" امضاء استاد گلستانه  طرح ضریح&..

0 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی 1643

انگشتر عقیق سبز خطی 1643

فروخته شد!   آخرین قیمت: 138.۰۰۰ تومان  غیر قابل سفارش مجددانگشتر عقیق سبز خطیمتن حکاکی:"یاعباس"  وزن تقریبی: 9.6 گرم&nb..

0 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی 1645

انگشتر عقیق سبز خطی 1645

فروخته شد!   آخرین قیمت: 138.۰۰۰ تومان  غیر قابل سفارش مجددانگشتر عقیق سبز خطیمتن حکاکی:"امیری حسین و نعم الامیر" طرح ضر..

0 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی 1665

انگشتر عقیق سبز خطی 1665

فروخته شد!   آخرین قیمت: 268.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق سبز خطیمتن حکاکی:"یافاطمه الزهراء"  امضاء استاد رب  ..

0 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی 1686

انگشتر عقیق سبز خطی 1686

فروخته شد!   آخرین قیمت: 128.۰۰۰ تومان  غیر قابل سفارش مجددانگشتر عقیق سبز خطیمتن حکاکی:"یا عزیز زهراء"امضاء گلستانه &nb..

0 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی 1702

انگشتر عقیق سبز خطی 1702

فروخته شد!   آخرین قیمت: 138.۰۰۰ تومان  غیر قابل سفارش مجددانگشتر عقیق سبز خطیمتن حکاکی:"حسین سفینه النجاه"   ..

0 تومان

انگشتر عقیق سبز کاهویی خطی 1813

انگشتر عقیق سبز کاهویی خطی 1813

فروخته شد!   آخرین قیمت: 138.۰۰۰ تومان  غیر قابل سفارش مجددانگشتر عقیق سبز کاهویی خطی  متن حکاکی:"پنجتن"  امضاء است..

0 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی 1814

انگشتر عقیق سبز خطی 1814

فروخته شد!   آخرین قیمت: 138.۰۰۰ تومان  غیر قابل سفارش مجددانگشتر عقیق سبز خطی  متن حکاکی:"یافاطمه"  امضاء استاد گل..

0 تومان

انگشتر نقره عقیق سبز خطی  2313

انگشتر نقره عقیق سبز خطی 2313

فروخته شد!   آخرین قیمت: 145.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر نقره عقیق سبز خطی   متن حکاکی:"بسم الله الرحمن الرحیم"  وزن تق..

0 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی 2974

انگشتر عقیق سبز خطی 2974

فروخته شد   آخرین قیمت: 155.000 تومان    قابل سفارش مجدد   انگشتر عقیق سبز خطی  متن حکاکی:"علی ولی ا..

0 تومان

برچسب ها: انگشتر نقره عقیق سبز خطی, متن حکاکی:"یافاطمه الزهراء", امضاء استاد رب, سرتاج برنجی, فروش کلی, فروش جزئی, گارانتی قیمت, انگشتر, تولید و عرضه مستقیم, انگشتر و جواهرات زینتی, سرتاج برنجی