فروخته شد!   


آخرین قیمت: 128.۰۰۰ تومان


غیرقابل سفارش مجدد


انگشتر عقیق آبی خطی  


متن حکاکی:"لبیک یا حسین"


امضاء استاد گلستانه


 طرح ضریح 


وزن تقریبی: 13.9 گرم 


جنس فلز پایه: نقره با عیار 925   


ارسال رایگان به تمام نقاط کشور 


فضایل سنگ عقیق:

1-    نخستین سنگ ایمان آورنده به خدا، پیامبر و ائمه(ع)

     سلمان فارسی روایت می کند که روزی پیامبر اکرم(ص) با امیرالمونین (ع) فرمود: "یا علی انگشتر را در دست راست         کن تا از جمله مقربان الهی باشی!" حضرت عرضه داشت: "یا رسول الله، مقربان درگاه الهی چه کسانی هستند؟"

    پیامبر(ص) فرمود:"آن ها جبرئیل و میکائیل اند."

    باز حضرت پرسیدند: "چه انگشتری در دست کنم؟"

    پیامبر (ص) فرمود:"عقیق قرمز، پس همانا سنگ عقیق اول کوهی است که اقرار کرد به وحدانیت خدا و به پیامبری  منو    به وصایت تو یا علی و امامت فرزاندان بعد از تو و به بودن بهشت برای محبان تو و شیعیان فرزندانت."

2-  با ایمان ترین سنگ در میان سنگ ها

امام صادق (ع) فرمود:"دئست دارم که هر مومنی از شیعیان ما پنچ انگشتر را در دست داشته باشد. یکی از آن ها عقیق است، زیرا عقیق با ایمان ترین و مومن ترین سنگ به خداو به ما اهل بیت در میان سنگهاست."

3- اول کوه شهادت دهنده به ولایت امیرالمومنین(ع)

امام رضا (ع) در حدیثی در فضیلت روز غدیر فرمود: خداوند ولایت امیرالمومنین علی (ع) را بر ساکنان طبقات هفت گانه آسمان عرضه کرد. پس اول کسانی که به ولایت امیر المومنین علی (ع) ایمان آوردند، ساکنان طبقه ی هفتم آسمان بودند. خداوند به علت این عمل آنان آسمان هفتم را به عرض خودش اراست و عرش خود را در آسمان هفتم قرار داد. پس از آن ساکنان طبقه ی چهارم، به ولایت امیرالمومنین (ع) اقرار کردند. خداوند آسمان چهرم را هم به بیت المعمور آراست و بیت المعمور را در آن جا قرار داد.سپس ساکنان آسمان دنیا به امامت امیر مومنان اقرار کردند و ایمان آوردند خداوند آسمان دنیا را نیز به ستارگان مزین کرد و بعد طبقات دیگر آسمان ها ایمان آوردند.. سپس ولات امیرالمومنین را بر زمین(هفت طبقه زمین) عرضه کرد. اول جایی که به ولایت امیر مومنان اقرار نمود، سرزمین مکه بود، پس خداوند آن را به وجود کعبه آراست.سپس سرزمین مدینه ایمان آورد، پس آن سرزمین را به وجود پیامبر آراست. سپس سرزمین کوفه به ولایت امیر مومنان اقرار کرد، خداوند آن را نیز به وجود امیر مومنان آراست. سپس خداوند ولایت امیرمومنان (ع) را بر کوه ها عرضه کرد، پس اولین کوه هایی که به ولایت امیرمومنانشهادت دادند، سه کوه عقیق، فیروزه  و یاقوت بود.

4-  تسبیح سنگ عقیق و استغفار برای دوستان محمدو آل محمد

بشیر خدمت امام صادق (ع) عرض کرد: "فدایت شوم، چه نگینی بر روی انگشترم قرار دهم؟"

حضرت فرمود:"ای بشیر!چرا از استفاده ی عقیق قرمز و عقیق زرد و عقیق سفید غافلی؟! پس همانا این سه عقیق، سه کوهی هستند در بهش که کوه عقیق قرمز بر خانه ی پیامبر (ص) در بهشت و کوه عقیق زرد بر خانه ی فاطمه زهرا(س) در بهشت وکوه عقیق سفید نیز بر خانه امیرالمومنین(ع) در بهشت سایه افکنده است و همه ی این خانه ها یکی است. همانا این سه کوه، خدا را تسبیح و تقدیس و تمجید کرده و برای دوستان و محبان آل محمد(ع) استغفار می کنند."

5-  تکلم خداوند با حضرت موسی(ع)

امام صادق (ع) فرموده اند:"انگشتر عقیق در دست کنید. همانا خداوند با پیامبرش، موسی(ع) بر کوه عقیق سخن گفت و موسی بر این کوه به مقام کلیم اللهی رسید."

6-  معراج پیامبر(ص)

پیامبر اکرم(ص)می فرماید:"در شب معراج که به آسمان ها سفر کردم(به عرش رفتم) به مرتبه ای رسیدم که نزدیک تر از آن به مقام ربوبیت، تصورپذیر نیست. پس خداوند با من در آنجا بین دو کوه عقیق سخن گفت."

با نگاه به این دو حدیث، که خداوندد بر روی کوه عقیق با حضرت موسی(ع) و بین دو کوه عقیق با پیامبرش حضرت محمد(ص) سخن گفت، عنایت خداوند به سنگ عقیق معلوم می شود، و این بدان جهت است که اول سنگی بوده که به یگانگی خدا و نبوت پیامبر(ص) و ولایت امیرالمومنین(ع) شهادت داده است.

حکایت و آدابی مربوط به سنگ عقیق:

1-    صدقه امیر مومنان(ع) به مرد فقیر در حال نماز

    مرد فقیری وارد مسجد شد و از اصحاب پیامبر(ص) درخواست کمک کرد و کسی جز امیر مومنان(ع) که در حال نماز بود، به او کمک نکرد. در این هنگام آیه ولایت: " اِنّما وَلیّکم الله و رسوله والّذین آمنوا الّذین یقیمون الصّلوة و یؤتون الزّکاة و هم راکعون" نازل شد، در کتب تاریخ نقل شده، آن انگشتری که امیرمومنان (ع) به مرد فقیر داد، عقیق قرمز یمانی بوده است.

2-  آداب استخاره

      در کتاب مصباح درباره آداب و مستحبات عمل استخاره آمده است که استخاره کننده، انگشتر عقیق در دست راست کند، در حالی که روی آن نوشته شده باشد: "محمد و علی" و سپس با دست راست قبضه ای بگیرد. 

 3-آداب خوردن تربت امام حسین(ع)

      در کتاب بحار الانوار برای خوردن تربت امام حسین(ع) و شفاطلبی از آن آدابی ذکر شده است از جمله آنکه:

هرگاه خواستی مقداری از تربت امام حسین(ع) را برداری و استفاده کنی، انگشتری نقره در دست کن که نگین آن عقیق باشد و بر روی آن نوشته باشد:" ما شآءَ اللَّهُ َلا قُوَّةَ الّا بِاللَّهِ استغفرلله ".

4-دفن میت

  سیره و سنت بسیاری از بزرگان و علما، این چنین بوده که بر روی نگین عقیق، اسم جلاله خداوند و اسماء چهارده معصوم را حک کرده و وصیت می کردند که بعد از مرگ آن ها، در هنگام دفنشان، این نگین را در دهان آن ها بگذارند.

فواید سنگ عقیق

1-   از بین بردن فقر

امام رضا(ع) درباره خواص عقیق می فرماید:"عقیق، فقر را از بین می برد و دست کردن آن نفاق را نیز نابود می کند."

امام صادق(ع) در حدیثی طولانی در خواص سنگ عقیق فرمود:"خیلی عجیب است که شخصی در دستش انگشتر عقیق باشد و درهم و دینار(پول) نداشته باشد."

امام رضا (ع) می فرمایند:"کسی که انگشتری با نگین عقیق در دست کند، فقیر نمی شود."

2-  وسعت بخشیدن به رزق و بی نیاز کردن از مردم:

بشیر از امام باقر(ع) پرسید: چه نوع نگینی را روی انگشترم قرار دهم؟ حضرت فرمود: "ای بشیر! چرا از عقیق قرمز و عقیق زرد و عقیق سفید غافلی! همانا این سه، کوه هایی هستند در بهشت... تا آن جا که فرمود: هرکس یکی از انواع عقیق را در دست کندد و شیعه ما اهل بیت نیز باشد به جز خیر و خوبی و وسعت در رزق نمی بیند و بی نیاز از مردم می گردد.، "

3- افزودن بر ثواب نماز

امیرمومنان علی(ع) می فرماید: "کسی که انگشتر عقیق در دست کند و دو رکعت نماز بخواند، ثواب آن دو رکعت، برابر با هزار رکعت نمازی است که بدون انگشتر عقیق بخواند."

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

انگشتر عقیق آبی خطی 1664

 • تولیدکننده: گالری احد
 • مدل کالا: انگشتر عقیق آبی خطی 1664
 • موجودی: ناموجود
 • 0 تومان


گزینه های موجود


کالاهای مرتبط

انگشتر عقیق سبز خطی 1142

انگشتر عقیق سبز خطی 1142

فروخته شد!قابل سفارش مجددآخرین قیمت: 145.000 تومانانگشتر عقیق سبز خطی  متن حکاکی(یا رقیه(س))  امضاء استاد رب  رکاب طرح ضریح  جنس ف..

290,000 تومان

انگشتر عقیق زرد عسلی 1161

انگشتر عقیق زرد عسلی 1161

فروخته شد!   آخرین قیمت: 2۸۰.۰۰۰ تومان    قابل سفارش مجدد   انگشتر عقیق زرد عسلی  متن حکاکی: "یا قائم آل محمد"..

560,000 تومان

انگشتر عقیق ابی خطی 1145

انگشتر عقیق ابی خطی 1145

فروخته شد!   آخرین قیمت: 155.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق ابی خطی   متن حکاکی: «یا ذو الجلال و الکرام»امضاء استاد ر..

0 تومان

انگشتر عقیق ابی خطی 114۹

انگشتر عقیق ابی خطی 114۹

فروخته شد!   آخرین قیمت: 155.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق ابی خطی   متن حکاکی: "یا اباعبدلله الحسین"رکاب: نقره دست ..

0 تومان

انگشتر عقیق آبی کوپال(خط برجسته) 1169

انگشتر عقیق آبی کوپال(خط برجسته) 1169

فروخته شد!   آخرین قیمت: 128.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق آبی کوپال(خط برجسته)   متن حکاکی:"یاعلی "  امضاء است..

0 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی 1170

انگشتر عقیق سبز خطی 1170

فروخته شد!   قابل سفارش مجدد   آخرین قیمت: ۱55.۰۰۰ تومان  انگشتر عقیق  سبز خطی   متن حکاکی:"یا رقیه ..

310,000 تومان

انگشتر عقیق خطی 1171

انگشتر عقیق خطی 1171

فروخته شد!   آخرین قیمت: 188.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق خطی  متن حکاکی: "الا یا اهل العالم قتل الحسین و بکربلا عط..

0 تومان

انگشتر عقیق یمنی خطی اصل 1172

انگشتر عقیق یمنی خطی اصل 1172

فروخته شد!   آخرین قیمت: 215.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق ابی خطی   متن حکاکی:"یا امیرالمومنین"  رکاب: نقره دس..

0 تومان

انگشتر عقیق یمنی خطی اصل 1173

انگشتر عقیق یمنی خطی اصل 1173

فروخته شد!   آخرین قیمت: 210.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق یمنی خطی اصل  متن حکاکی:"علی ولی الله"   رکاب: نقره ..

0 تومان

انگشتر عقیق یمنی خطی اصل 1174

انگشتر عقیق یمنی خطی اصل 1174

فروخته شد!   آخرین قیمت: 178.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق یمنی خطی اصل  متن حکاکی:"علی "   رکاب: نقره دست ساز ..

0 تومان

انگشتر عقیق سرخ خطی 1175

انگشتر عقیق سرخ خطی 1175

فروخته شد!   آخرین قیمت: 145.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق  سرخ خطی  متن حکاکی:"پنجتن"رکاب: نقره دست ساز  جنس ف..

0 تومان

انگشترعقیق سرخ خطی 1176

انگشترعقیق سرخ خطی 1176

انگشترعقیق سرخ خطی  متن حکاکی:"یا زهرای مرضیه"  امضاء استاد طاهررکاب: نقره دست ساز  جنس فلز پایه: نقره با عیار 925   طرح: چنگ..

276,000 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی 1177

انگشتر عقیق سبز خطی 1177

فروخته شد!   قابل سفارش مجدد   آخرین قیمت: ۱45.۰۰۰ تومان  انگشتر عقیق سبز خطی   متن حکاکی:"یاعلی ابن ابیط..

290,000 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی  1178

انگشتر عقیق سبز خطی 1178

فروخته شد!   قابل سفارش مجدد   آخرین قیمت: ۱45.۰۰۰ تومان  انگشتر عقیق سبز خطی   متن حکاکی:"یا حجه ابن الح..

290,000 تومان

انگشتر عقیق خطی 1183

انگشتر عقیق خطی 1183

فروخته شد!   آخرین قیمت: 128.۰۰۰ تومانقابل سفارش مجددانگشتر عقیق خطی   متن حکاکی:"یا زهراء"  رکاب: نقره دست ساز  جنس فلز..

0 تومان

انگشتر عقیق سبز خطی 1184

انگشتر عقیق سبز خطی 1184

فروخته شد!      آخرین قیمت: 155.۰۰۰ تومان   غیرقابل سفارش مجدد   انگشتر عقیق سبز خطی   متن حکاک..

0 تومان

انگشتر عقیق یمنی خطی 1185

انگشتر عقیق یمنی خطی 1185

فروخته شد!   آخرین قیمت: 128.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق یمنی خطیمتن حکاکی:"یا فاطمه الزهراء"  امضاء استاد احمد &n..

0 تومان

انگشتر عقیق یمنی خطی 1186

انگشتر عقیق یمنی خطی 1186

فروخته شد!   آخرین قیمت: 335.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق یمنی خطیمتن حکاکی:"یا مرتضی علی مدد"  امضاء استاد احمد  ر..

0 تومان

انگشتر عقیق یمنی خطی اصل 1187

انگشتر عقیق یمنی خطی اصل 1187

فروخته شد!   آخرین قیمت: 388.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق یمنی خطی اصل   متن حکاکی:"الحمدلله رب العالمین" &nbs..

0 تومان

انگشتر عقیق یمنی خطی اصل 1188

انگشتر عقیق یمنی خطی اصل 1188

فروخته شد!   آخرین قیمت: 345.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق یمنی خطی اصلمتن حکاکی:"یا بقیه الله"  امضاء استاد احمد &n..

0 تومان

انگشتر عقیق یمنی خطی اصل 1189

انگشتر عقیق یمنی خطی اصل 1189

فروخته شد!   آخرین قیمت: 345.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق یمنی خطی اصلمتن حکاکی:"الحمدلله رب العالمین" امضاء استاد احمد ..

0 تومان

انگشتر عقیق آبی خطی 1192

انگشتر عقیق آبی خطی 1192

فروخته شد!   آخرین قیمت: 178.۰۰۰ تومان    قابل سفارش مجددانگشتر عقیق سرخ خطی  متن حکاکی:"یا امام حسین"  رکاب: نقره ..

356,000 تومان

انگشتر عقیق آبی خطی 1233

انگشتر عقیق آبی خطی 1233

فروخته شد!   آخرین قیمت: 138.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق آبی خطیمتن حکاکی:"یا امام سجاد"  رکاب: طرح صفوی بغل برنجی ..

0 تومان

انگشتر عقیق آبی خطی 1246

انگشتر عقیق آبی خطی 1246

فروخته شد!   غیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق آبی خطی  متن حکاکی لبیک یا حسین   جنس فلز پایه: نقره با عیار 925   ..

0 تومان

انگشتر عقیق خطی کوپال(خط برجسته) 1357

انگشتر عقیق خطی کوپال(خط برجسته) 1357

فروخته شد!   آخرین قیمت: 94.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق خطی کوپال(خط برجسته)متن حکاکی:"علی ولی الله"   طرح: صفوی &..

0 تومان

انگشتر عقیق لاجوردی خطی 1371

انگشتر عقیق لاجوردی خطی 1371

فروخته شد!   آخرین قیمت: 130.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق لاجوردی خطی   متن حکاکی:"یاذالجلال و الاکرام"  جنس ف..

0 تومان

انگشتر عقیق کوپال(خط برجسته) 1375

انگشتر عقیق کوپال(خط برجسته) 1375

فروخته شد!   آخرین قیمت: 100.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق خطی کوپال(خط برجسته)متن حکاکی:"یا قدیم الاحسان به حق الحسین"  ..

0 تومان

انگشتر عقیق کوپال(خط برجسته) 1382

انگشتر عقیق کوپال(خط برجسته) 1382

فروخته شد!   آخرین قیمت: 108.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق کوپال(خط برجسته)  متن حکاکی :"حسین منی وانا من حسین"طرح: صفوی&..

0 تومان

انگشتر عقیق خطی کوپال(خط برجسته) 1396

انگشتر عقیق خطی کوپال(خط برجسته) 1396

فروخته شد!   آخرین قیمت: 105.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق خطی کوپال(خط برجسته)  متن حکاکی:"یاعلی بن موسی الرضا" &nb..

0 تومان

انگشتر عقیق آبی خطی 1406

انگشتر عقیق آبی خطی 1406

فروخته شد!   آخرین قیمت: 95.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق آبی خطیمتن حکاکی:"کف العباس"  طرح: برگیوزن تقریبی: 14.4  گ..

0 تومان

انگشتر عقیق لاجوردی خطی  1435

انگشتر عقیق لاجوردی خطی 1435

فروخته شد!   آخرین قیمت: 145.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق لاجوردی خطی  متن حکاکی:"لبیک یازینب"   جنس فلز پایه:..

0 تومان

انگشتر عقیق لاجوردی خطی 1447

انگشتر عقیق لاجوردی خطی 1447

فروخته شد!   آخرین قیمت: 135.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق لاجوردی خطیمتن حکاکی:"یاقمربنی هاشم"  امضاء استاد صائب &n..

0 تومان

انگشتر عقیق آبی کوپال(خط برجسته) 1469

انگشتر عقیق آبی کوپال(خط برجسته) 1469

فروخته شد!   آخرین قیمت: 95.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق آبی کوپال(خط برجسته) متن حکاکی:"یاحسین"  وزن تقریبی: 10.2 گرمجن..

0 تومان

انگشتر عقیق لاجوردی خطی 1481

انگشتر عقیق لاجوردی خطی 1481

فروخته شد!   آخرین قیمت: 178.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق لاجوردی خطی متن حکاکی:"یااباالفضل العباس"  امضاء استاد صائب&nb..

0 تومان

انگشتر عقیق آبی کوپال(خط برجسته) 1504

انگشتر عقیق آبی کوپال(خط برجسته) 1504

فروخته شد!   آخرین قیمت: 165.۰۰۰ تومان    غیر قابل سفارش مجددانگشتر عقیق آبی کوپال(خط برجسته)متن حکاکی:"زینب کبری سلام الله"&..

196,000 تومان

انگشتر عقیق آبی کوپال(خط برجسته) 1495

انگشتر عقیق آبی کوپال(خط برجسته) 1495

فروخته شد!   آخرین قیمت: 98.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق آبی کوپال(خط برجسته)متن حکاکی:"یافاطمه الزهراء"  طرح: برگی ..

0 تومان

انگشتر عقیق کوپال(خط برجسته) ۱۵۳۸

انگشتر عقیق کوپال(خط برجسته) ۱۵۳۸

فروخته شد!   قابل سفارش مجدد   انگشتر عقیق کوپال(خط برجسته)  متن حکاکی :"حسین منی وانا من حسین"جنس فلز پایه: نقره با عیار 925..

256,000 تومان

انگشتر عقیق لاجوردی خطی 1654

انگشتر عقیق لاجوردی خطی 1654

فروخته شد!   آخرین قیمت: 268.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر عقیق لاجوردی خطی متن حکاکی:"یارقیه" امضاء استاد ربرکاب دست سازطرح میناکا..

0 تومان

انگشتر عقیق لاجوردی خطی 1724

انگشتر عقیق لاجوردی خطی 1724

فروخته شد!   آخرین قیمت: 128.۰۰۰ تومانقابل سفارش مجددانگشتر عقیق لاجوردی خطیمتن حکاکی:"یارقیه" امضاء استاد عزیز  وزن تقریبی: 14.9 ..

256,000 تومان

برچسب ها: انگشتر, نقره, اصل, عقیق آبی خطی, متن حکاکی:"لبیک یا حسین", جواهری احد, جواهر سرای احد, بازار جواهر, احدفروش آنلاین, انگشتر و جواهرات زینتی, گالری احد, فروش کلی, فروش جزئی, گارانتی قیمت, انگشتر, تولید و عرضه مستقیم, انگشتر و جواهرات زینتی1524