فروخته شد!   


غیرقابل سفارش مجدد

انگشتر توپاز اصلجنس فلز پایه: نقره با عیار 925


وزتن تقریبی:7.9 گرم


ارسال رایگان به تمام نقاط کشور


توپاز(Topaz)

سختی: 8                    وزن مخصوص: 3.4 3.6                   شکست نور: 1.6 1.63

توپاز به رنگ های زرد طلایی، صورتی، آبی و بی رنگ(شبیه الماس) وجود دارد.

توپاز صورتی طبیعی کمیاب است و اکثر آن چه در بازار است نوع زرد آن بوده که با حرارت تغییر رنگ یافته است. همچنین سنگ های آمیتیست ارغوانی رنگ را با حرارت زیاد به رنگ زرد درآورده و آنها را به غلط توپاز طلایی می نامند. لذا توپاز های زرد طبیعی را توپاز گران بها می خوانند.

توپاز آبی طبیعی نیز کمیاب است و رنگ آبی سنگ های توپاز موجود در بازار غالبا بر اثر تاباندن پرتو ایکس و دیگر اشعه ها و همچنین حرارت دادن توپاز های بی رنگ به وجود می آید. گاهی توپاز های آبی نیز بدون  چشم مسلح با آکوامارین اشتباه می شوند که وجه تمایز آنها در تفاوت بین سختی و نیز حفره های اشک مانند در توپاز می باشد. همچنین از نشانه های توپاز ان است که پودر آن با محلول نیترات کبالت  به رنگ آبی در می آید. بلور توپاز به دلیل رخ کامل به سختی تراش داده  می شود زیرا احتمال تورق آن وجود دارد وجلا دادن نگین های تراش داده شده و سوار کردن آن ها مهارت زیادی لازم دارد. در استفاده و نگهداری از توپاز باید دقت و مواظبت کرد زیرا در برخورد با اجسام نوک تیز زود خراشیده می شود. همچنین نباید در کنار بخاری و یا در معرض حرارت قرار داد. و از شستشوی آن با مواد پاک کننده به خصوص تماس با اسید سولفوریک پرهیز کرد.

کشورهای روسیه، آلمان، ژاپن، مکزیک، برزیل، آمریکا، استرالیا، پاکستان و ایران از تولید کنندگان عمده ی آن می باشند.

خواص و فواید توپاز طلایی:

توپاز طلایی با چاکرای خورشیدی ارتباط دارد و مصریان باستان نیز آن را با خدای خورشید در ارتباط می دانسته اند. بومیان آفریقا نیز از آن در مراسم دینی خود استفاده می کرده اند و به وسیله ی آن ، با دنیای ارواح ازتباط برقرار می کرده اند. این سنگ انرژی حیاتی بدن را افزایش می دهد و سازمان بدن را تنظیم و فعال می کند.

استفاده از توپاز طلایی و قرار دادن آن بر روی چاکرای خورشیدی برای رفع بیماری های کبدی و پوستی بسیار موثر است و علاوه بر تقویت غدد فوق کلیه وتنظیم آن، برای تسکین دردهای پشت و ستون فقرات فایده دارد. این سنگ متابولیسم بدن را در حال تعادل قرار می دهد و برای درمان افراد خیلی چاق و یا خیلی لاغر کاربرد دارد. همچنین توپاز طلایی سبب خلاقیت و خودباوری، شادابی روح و بهتر شدن خلق و خو می شود و برای درمان افسردگی و بی خوابی نیز موثر است.

خواص و فواید توپاز اّبی:

این سنگ آرام بخش و الهام بخش است و فواید خوبی برای هنرمندان خلاق دارد. گذاشتن توپاز آبی بر روی چاکرای گلو سبب تقویت صدا و رفع گرفتگی آن و التهابات گلو می وشد.

استفاده از آن به ویژه گذاشتن آن بر روی چاکرای سر، غده ی هیپوفیز و اعصاب را تقویت می کند و به سردردهایی که منشاء عصبی و استرس دارند (نظیر میگرن) کمک فراوانی می کند.نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

انگشتر توپاز اصل 1787

  • تولیدکننده: گالری احد
  • مدل کالا: انگشتر توپاز اصل 1787
  • موجودی: ناموجود
  • 0 تومان


گزینه های موجود


کالاهای مرتبط

انگشتر توپاز آبی اصل 1102

انگشتر توپاز آبی اصل 1102

فروخته شد!   غیرقابل سفارش مجددانگشتر توپاز آبی اصل رکاب: نقره دست ساز جنس فلز پایه: نقره با عیار 925 طرح حلقه: چنگ دار ارسال رایگان به..

0 تومان

انگشتر توپاز آبی اصل 1103

انگشتر توپاز آبی اصل 1103

فروخته شد!   آخرین قیمت: 85.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر توپاز آبی اصل رکاب: نقره دست ساز جنس فلز پایه: نقره با عیار 925 طرح حلقه: پله ..

0 تومان

انگشتر توپاز آبی اصل 1104

انگشتر توپاز آبی اصل 1104

فروخته شد!غبر قابل سفارش مجددانگشتر توپاز آبی اصل رکاب: نقره دست ساز جنس فلز پایه: نقره با عیار 925 طرح حلقه: ۴ چنگ ..

0 تومان

انگشتر توپاز آبی اصل 1105

انگشتر توپاز آبی اصل 1105

فروخته شد!   قابل سفارش مجدد انگشتر توپاز آبی اصل رکاب: نقره دست ساز جنس فلز پایه: نقره با عیار 925 طرح حلقه: 4 چنگ ..

0 تومان

انگشتر توپاز 1139

انگشتر توپاز 1139

فروخته شد!   غیر قابل سفارش مجدد   آخرین قیمت: ۱۱۵.۰۰۰ تومان   انگشتر توپاز اصل(زنانه)   رکاب نقره با عیار 925..

0 تومان

انگشتر توپاز زنانه اصل 1441

انگشتر توپاز زنانه اصل 1441

فروخته شد!   آخرین قیمت: 88.۰۰۰ تومانغیرقابل سفارش مجددانگشتر توپاز زنانه اصلرکاب نقره با عیار 925 و نگینهای تزئینی    وزن تق..

0 تومان

برچسب ها: انگشتر, نقره, انگشتر توپاز اصل, جواهری, جواهری احد, جواهر سرای احد, بازار جواهر, احدفروش آنلاین, انگشتر و جواهرات زینتی, گالری احد, فروش کلی, فروش جزئی, گارانتی قیمت, انگشتر, تولید و عرضه مستقیم, انگشتر و جواهرات زینتی